• HOTLINE: 0944 341 149
  • email: info@salon-poprad.sk
  • Pevná linka 052 772 46 04

PEDIKÚRA

 

Niekedy domáce ošetrenie nôh nestačí, občas si zájdite aj na odbornú pedikúru.

Starostlivosť o chodidlá je dôležitou súčasťou nášho života. Vďaka domácemu a profesionálnemu ošetreniu získavajú naše nohy krásu, silu a zdravie. Stanú sa odolné voči chorobám a chôdza je príjemná a bezbolestná.
Všetko závisí od toho, ako sa k svojim nohám chováme a do akých topánok ich obúvame.
Pedikúra je ešte aj v dnešnej modernej dobe trochu dosť podceňovaná. Chodidlá sú len malou časťou nášho tela a väčšinu času sú zavreté v topánkach a tým pádom sa stávajú "neviditeľné". Mali by sme si uvedomiť, že nohy nás celý deň nosia, preto by sme nemali zabúdať na starostlivosť o ne a taktiež im dopriať odpočinok. Pedikúra spĺňa oba atribúty – starostlivosť i odpočinok.
Pedikúra je starostlivosť o nohy – ošetrenie kože a nechtov na nohách vrátane poradenstva v tejto problematike. Pedikúra je základná mokrá, medicínska suchá.

Mokrá pedikúra

Mokrá pedikúra je základné ošetrenie chodidiel s použitím vodného kúpeľa. Mokrá pedikúra trvá cca 1 hodinu. Pri ošetrení sa venujeme úprave nechtov, ošetreniu kože a päty a taktiež odporúčaniam a poradenstvu v oblasti starostlivosti o ľudské telo, prípade odporúčania lekárskej starostlivosti. Mokrá pedikúra je vhodná pre každé chodidlo.

Postup pri mokrej pedikúre:
1. kúpeľ chodidiel
2. čistenie kutikuly a valov
3. skrátenie a úprava nechtov – kliešťami, pilníkom a kvádrom
4. vyštipkanie prebytočnej kože, záderov štipkami
5. ošetrenie a úprava šľapy
6. krémovanie nôh po ošetrení

Suchá pedikúra

V pedikúre sa okrem mokrej pedikúry využíva na ošetrenie nechtov a kože na chodidlách aj suchá pedikúra tiež nazývaná prístrojová alebo medicinálna. Trvá cca 1 hodinu a nechty a koža sa ošetrujú pomocou prístroja a frézy.
Suchá pedikúra sa najvhodnejšie pre normálne, suché chodidlá a tiež pre klientov s dedičnými ochoreniami ako je psoriáza, reuma alebo diabetes.

Postup pri suchej pedikúre:
1. čistenie kutikuly
2. čistenie valov
3. skrátenie nechtov
4. úprava nechtov
5. výbrus kurieho oka
6. výbrus hyperkeratózy
7. dohladenie šľapy
8. krémovanie nôh po ošetrení

Švajčiarska pedikúra - CALLUSPEELING

Calluspeeling je jemné a príjemné ošetrenie, ktoré dodáva nohám lesk a jemnosť bez použitia žiletiek, skalpelov a frézok. Odstráni popraskanú kožu a tvrdé mozole rýchlo a jednoducho.
Švajčiarska pedikúra je taká bezpečná, že si ju môžu dopriať aj psoriatici, diabetici, ľudia trpiaci neuropatiou a pergamenovou pokožkou. Príjemný pocit sviežosti a ľahkosti umocníme pomocou krémov, ktoré neobsahujú parabény, formaldehydy, konzervačné látky ani parafín. Vaše nohy ošetria a ochránia pomocou extraktu bylín zo švajčiarskej prírody. Ošetrenie trvá menej ako hodinu a výsledky sú viditeľné už za krátky čas. Doprajte svojim nohám pocit jemnosti, úľavy a pohodlia pomocou revolučného ošetrenia Calluspeeling a Vaše nohy sa budú vznášať.Naše cenníky